Baby on tour

Fotelik Samochodowy Cybex Aton 5 0-13kg - Navy Blue

499,00 zł
W magazynie - gotowy do wysyłki
SKU
cybex-aton-5-navy-blue

Aton 5, fotelik stworzony na bazie konstrukcyjnej nagradzanego oraz ciepło przyjętego przez rodziców fotelika Aton 4. Fotelik Aton 5 jest nieznacznie węższy od poprzednika, minimalnie dłuższy i wyższy. Aton 5 zwycięzcą wiosennych testów ADAC 2017! Świetne wyniki potwierdzeniem tego, że Cybex okazał się znowu najlepszy w kategorii fotelików dla najmłodszych dzieci 0-13 kg.

Aton 5, fotelik stworzony na bazie konstrukcyjnej nagradzanego oraz ciepło przyjętego przez rodziców fotelika Aton 4. Fotelik Aton 5 jest nieznacznie węższy od poprzednika, minimalnie dłuższy i wyższy. Aton 5 zwycięzcą wiosennych testów ADAC 2017! Świetne wyniki potwierdzeniem tego, że Cybex okazał się znowu najlepszy w kategorii fotelików dla najmłodszych dzieci 0-13 kg.

Najważniejsze cechy fotelika Aton 5:

  • System regulacji zagłówka połączony z wkładką pozwalającą na wypłaszczenie fotelika dla noworodka oraz uzyskanie optymalnej pozycji dla dziecka starszego - zmiany w nowym modelu dotyczą przede wszystkim tego elementu
  • Zagłówek regulowany w kilku pozycjach, zintegrowany z pasami
  • Możliwość wpinania fotelika do bazy (2 systemy montażu isofix i pasy)
  • Zintegrowana z fotelikiem budka w rozmiarze XXL zapewniająca ochronę przed wiatrem i promieniami UV
  • Przyjazna dziecku tapicerka o dobrych właściwościach higroskopijnych
  • zagłówek chroniący głowę wykonany z pianki E.P.P.
  • dwuwarstwowa skorupa absorbująca energię podczas wypadku rozkładany system osłon bocznych L.S.P

REGULACJA WYSOKOŚCI ZAGŁÓWKA W 8-IU POZYCJACH

Prosta obsługa i doskonała ochrona fotelika Cybex Aton 5. Fotelik rośnie razem z Twoim dzieckiem. Zintegrowane z zagłówkiem pasy i 8 pozycji regulacji tworzą doskonałą ochronę zarówno przy uderzeniu bocznym jak i czołowym.

Wraz z zmianą wysokości zagłówka, wysokość pasów fotelika dostosowuje się automatycznie. Nie ma potrzeby wypinania i wpinania pasów. Układ pasów bezpieczeństwa Y to znakomite rozwiązanie komfortu i bezpieczeństwa, również dla niemowląt. Miękka wkładka fotelika, która jest połączona z zagłówkiem, umożliwia regulowania położenia miednicy dziecka, automatycznie optymalizując kont nachylenia fotelika do wieku dziecka.

SYSTEM teleskopowych osłon bocznych L.S.P.

Jest to pierwsza generacja opatentowanego przez Cybex systemu ochrony bocznej (L.S.P.). System ten swoje zadanie spełnia w pierwszej fazie zderzenia przekierowując energie w najlepiej do tego przygotowany fragment skorupy, co w połączeniu z dwuwarstwową skorupą fotelika, optymalnie absorbuje siły podczas bocznego zderzenia skutkując zmniejszeniem obrażeń jakie odnosi dziecko.

Siła podczas zdarzenia drogowego w pierwszej fazie jest przechwytywana przez L.S.P. i absorbowana przez elementy energochłonne fotelika Aton 5, które utrzymują dziecko z daleka.

ZINTEGROWANA REGULACJA WYSOKOŚCI SIEDZISKA - stworzenie możliwie płaskiej pozycji i przestrzeni

Odruchy i mięśnie szyi niemowlaków i dzieci są bardzo słabe. To duże ryzyko problemów z oddychaniem, kiedy szyja dziecka może opadać do przodu.

CYBEX we współpracy z lekarzami i położnymi, przeprowadził wiele testów, aby obliczyć idealny kąt siedziska dla niemowląt. Fotelik Aton 5 oferuje możliwie płaską pozycję do leżenia dla niemowląt i większy bardziej optymalny kąt dla starszych dzieci. Niweluje to ryzyko uduszenia się małego dziecka a starsze dzieciaki mają większy komfort.

CYBEX TRAVEL SYSTEM - system podróżowania

Foteliki samochodowe CYBEX można użytkować z wózkami CYBEX oraz innych marek.

Używając odpowiedniego adaptera, dostosowanego do typu wózka fotelik Aton5 można zamontować na wszystkich głęboko-spacerowych wózkach marki ale również na podwoziach innych marek. A od niedawna do większości wózków polskiej produkcji. Jest to wyjątkowo przydatna forma podróżowania z dzieckiem szczególnie dla nowoczesnej mamy.

 

KLASYFIKACJA ADAC: 4*

Więcej informacji
Kolor Navy Blue

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.